×

Ukazała się książka ks. Jakuba Kapelaka pt. „Umierać po ludzku” – Troska o życie i zdrowie człowieka w sytuacjach granicznych (praca doktorska)

UMIERAĆ
PO LUDZKU
__
__
__
Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka
Objętość: 250 stron
Format: 170×240 mm
Kategoria: religia/medycyna
ISBN 978-83-65275-96-7
Praca doktorska

Książka jest poprawioną i rozszerzoną wersją rozprawy doktorskiej pt. Troska o zdrowie i życie człowieka w sytuacjach granicznych. Studium teologicznomoralne, napisanej pod kierunkiem bpa dra hab. Józefa Wróbla, prof. KUL. Publiczna obrona pracy odbyła się 19 czerwca 2018 r. na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Recenzenci: ks. dr hab. Andrzej Muszala, prof. UP JPII, ks. dr hab. Maciej Olczyk, prof. UAM

 

„Wraz z rozwojem technicznych możliwości medycyny pojawia się coraz więcej pytań natury etycznej o godziwość ich stosowania, o granice, poza którymi dana metoda może się stać dla pacjenta przyczyną zwiększonych cierpień lub wprost zagraża jego życiu i godności. W tematykę tę wpisuje się rozprawa ks. Jakuba Kapelaka. Stanowi ona analizę etyczno-moralną działań lekarskich w zakresie bioetyki końca życia (tanatologii), szczególnie w odniesieniu do stosowania środków proporcjonalnych i nieproporcjonalnych leczenia, eutanazji, odstąpienia od uporczywej terapii, dokładnego zdefiniowania stanów terminalnych oraz śmierci człowieka”. 

Ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala (fragment recenzji)

Spis treści

 

Książka jest dostępna w Księgarni Św. Wojciecha (Plac Wolności 1, tel. 61 852-48-35), Księgarni przy Fredry (ul. Fredry 10, tel. 61 8 52 42 93)  w Poznaniu lub w księgarni internetowej Książki przy herbacie
  •  
  •  
  •  
  •