×

Monografia naukowa: WIEJSKA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA miejsca integracji społecznej, rekreacji i edukacji w gminie Kobylin – Sylwia Staszewska

Sylwia Staszewska

Wiejska przestrzeń publiczna

miejsca integracji społecznej, rekreacji i edukacji w gminie Kobylin

z serii Ekspertyzy i Raporty – Tom 7

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka
Objętość: 100 stron
Format: 210×280 mm
Kategoria: nauki przyrodnicze/geografia
ISBN 978-83-66476-09-7
Monografia naukowa

Ekspertyzy i Raporty Wydziału Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Tom 7

Celem opracowania jest ukazanie efektów współpracy ośrodka naukowego i samorządowego w ramach realizowanego projektu pt. „Tworzenie miejsc integracji społecznej, rekreacji i edukacji w gminie Kobylin”, który był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Podstawą podjętej operacji jest współpraca z mieszkańcami gminy Kobylin, w celu określenia potrzeb związanych ze sposobem zagospodarowania miejsc integracji społecznej, rekreacji i edukacji.
Ideą pracy jest zbilansowanie wymagań, preferencji i potrzeb różnych grup społecznych (dzieci, młodzieży i dorosłych) względem wiejskich przestrzeni publicznych i pomoc mieszkańcom w aranżacji ich miejsc integracji społecznej, aby te miejsca nie służyły wyłącznie umocnieniu więzi międzysąsiedzkiej i międzypokoleniowej, ale także umożliwiły rozwój fizyczny, umysłowy i psychiczny jej użytkowników. Integrujące rozmowy społeczne, sport, wypoczynek, wspólna fizyczna praca w czynie społecznym, edukacja przez zabawę wpłynie pozytywnie na jednostkę społeczną i relacje międzyludzkie.

  •  
  •  
  •  
  •