×

Profesor Jarosław Urbański

Profesor Jarosław

Urbański

Rafał Bernard
Józef Musiał

Jerzy Błoszyk

 

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2010
Oprawa: twarda
Objętość: 96 stron
Format: 210×200 mm
Kategoria: nauki przyrodnicze
ISBN 978-83-88572-84-5
urbanski


Książka biograficzna, esej o profesorze Jarosławie Urbańskim prowadzącym Katedrę i Zakład Zoologii Ogólnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1949-1979.

Życie pokolenia to zaledwie kilkadziesiąt lat. Pamięć o ludziach wybitnych zachowują przede wszystkim rodzina, przyjaciele, współpracownicy i uczniowie. W przypadku naukowców, twórców czy artystów pozostają także ich dzieła.
Profesor Jarosław Urbański, nasz Profesor, był wybitnym badaczem i naukowcem – niemało już o tym napisano. Był też prawdziwym omnibusem, pasjonatem i erudytą, wyjątkową osobowością, dobrym, choć różnie odbieranym przez innych człowiekiem. Mówiono i pisano o tym zdecydowanie za mało. Człowieka zapamiętali głównie ci, którzy Go dobrze znali.
We wrześniu 2009 roku minęła setna rocznica urodzin Profesora. Z tej okazji, postanowiliśmy przybliżyć Jego postać z różnych stron: tak jak zapamiętali Go bliscy i współpracownicy, tak jak odbierali i odbierają Go potomni, których łączy z Profesorem przyrodnicza pasja.
(Ze wstępu do książki)
  •  
  •  
  •  
  •