×

Promocja książki ks. Jana Robakowskiego o figurze Matki Bożej z Lourdes w krotoszyńskiej bazylice

11 sierpnia 2021 r.

W bazylice krotoszyńskiej pw. Świętego Jana Chrzciciela po uroczystej Mszy Świętej odbyła się (odkładana od roku z powodu pandemii) promocja książki – albumu śp. ks. Jana Robakowskiego 'Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Lourdes”.

Spotkanie rozpoczął proboszcz bazyliki ks. dr Aleksander Gendera, dzięki któremu ta uroczystość się odbyła zapraszając do wystąpienia osoby związane ze zmarłym w 2020 r. kapłanem i wydanym albumem.

Na początku wystąpiła dr Maria Bobak, lekarz z Krotoszyna, która w ciepłych słowach wspominała ks. Jana, swego wujka, z którym łączyła ją wielka przyjaźń. Później zabrał głos dyrektor Wydawnictwa Kontekst Tomasz Magowski opowiadając o powstawaniu książki i jej przesłaniu. Następnie Joanna Olejniczak przekazała świadectwo swoich rozmów z ks. Janem i osobistych starań związanych z wydaniem tej książki – albumu.

Specjalnym gościem tego uroczego spotkania z Maryją z Lourdes przez twórczość ks. Jana Robakowskiego była znana i lubiana piosenkarka Eleni, która oprócz krótkiego recitalu również wspominała chwile spędzone z ks. Janem.

śp. ks. Jan Robakowski

 

Ks. dr Aleksander Gendera

Dr Maria Bobak

Tomasz Magowski

Joanna Olejniczak

Uczestnicy spotkania Eleni
  •  
  •  
  •  
  •