×

Jest już dostępne wydanie albumowe książki pt. Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Lourdes – ks. Jan Robakowski

Ks. Jan Robakowski

Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Lourdes

 

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2020
Oprawa: twarda
Objętość: 250 stron
Format: 210×300 mm
Kategoria: teologia / religia

ISBN 978-83-66476-04-2
wydanie albumowe
ponad 150 unikalnych fotografii

Mając przed sobą całą bibliotekę książek, jakie zostały napisane o Lourdes w ciągu minionych 150 lat, a wśród nich wielotomowe, nau­kowe dzieła jezuity O. Léonard Cros’a, ks. René Laurentin, mimowolnie przychodzą mi na myśl słowa św. Łukasza:
Wielu już opisywało wydarzenia, jakie miały miejsce w Lourdes… Na końcu i ja Drogi Pielgrzymie postanowiłem w oparciu o naocznych świadków i dokumenty zbadać wszystko dokładnie i opisać według kolejności (por. Łk 1, 1-4).
Wydarzenia w Lourdes mają bardzo głębokie powiązanie w długiej i ciekawej historii tego miasteczka, a jeszcze bardziej łączą się one z duchową spuścizną całej katolickiej Francji.
Głównym celem objawień Maryi, Apostołki naszych czasów, było i jest nawrócenie tej najstarszej i ongiś bardzo pobożnej Córy Kościoła. Wszystkie cztery największe objawienia w XIX wieku, oficjalnie uznane przez Kościół, miały miejsce we Francji: Paryż – u Sióstr Szarytek na rue du Bac – Cudowny Medalik (1830), La Salette (1846), Lourdes (1858) i Pontmain (1871). W ubiegłych wiekach Pan Bóg wielokrotnie posyłał Maryję do tego kraju, a za naszych dni posyłał Papieża, Jana Pawła II, który podobnie jak Maryja, po ojcowsku nawoływał:
Francjo! Co uczyniłaś z twoimi obietnicami Chrztu świętego?

Ks. Jan Robakowski (2012) – fragment wprowadzenia do albumu

POSŁOWIE

  •  
  •  
  •  
  •