×

Jubileusz 70-lecia urodzin Profesora Janusza Piontka

piontekokladka Jubileusz 70-lecia urodzin Profesora Janusza Piontka

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 125 x 205 mm
Kategoria: nauki przyrodnicze

ISBN 978-83-65275-22-6

     W piątek 4 grudnia 2015 roku w Audytorium im. Józefa Paczoskiego w Collegium Biologicum na Morasku w Poznaniu miało miejsce szczególne wydarzenie. Z inicjatywy Pracowników Zakładu Biologii Ewolucyjnej Człowieka, Instytutu Antropologii, przy zaangażowaniu zespołu dziekańskiego Wydziału Biologii odbyło się uroczyste seminarium, które dedykowane było Panu prof. dr hab. Januszowi Piontkowi z okazji 70-lecia Jego urodzin.
    Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bronisław Marciniak, który na ręce Jubilata skierował okolicznościowe gratulacje. W imieniu Jego Magnificencji życzenia przekazał Prorektor UAM, a jednocześnie były Dziekan Wydziału Biologii dr hab. Andrzej Lesicki, prof. UAM.
    Uroczyste seminarium, przebiegające pod hasłem Wszystkich rzeczy miarą jest człowiek, było ważnym wydarzeniem naukowym oraz spotkaniem Przyjaciół i Współpracowników Profesora Janusza Piontka, którzy z różnych perspektyw naukowych interesują się człowiekiem. Było także wydarzeniem przekraczającym obszar zainteresowania antropologii, ponieważ Jubilat przez kilkadziesiąt lat swojej pracy akademickiej, aktywnie uczestniczył w życiu, najpierw Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, a następnie Wydziału Biologii. Jako antropolog pracował więc na rzecz szeroko rozumianej nauki o życiu i kształcenia, obejmując wszystkie poziomy organizacji przyrody.
    Motywem przewodnim wystąpień, których zapis znajduje się w tej księdze, jest więc człowiek jako podmiot badań interdyscyplinarnych, ale jednocześnie jest też Osoba Profesora Janusza Piontka, badacza i nauczyciela akademickiego, antropologa i organizatora życia naukowego.

Prof. Bogdan Jackowiak
(ze wstępu do książki)
  •  
  •  
  •  
  •