×

Wyzwania współczesnej biologii, biotechnologii i ochrony środowiska

Wyzwania współczesnej biologii, biotechnologii
i ochrony środowiska
 
Challenges for Contemporary Biology, Biotechnology and Environmental Protection
 
II Konferencja Naukowo-Dydaktyczna Wydziału Biologii
Wydanie pierwsze
Rok wydania 2011
Oprawa miękka
Objętość 164 stron
Format 170 x 240 mm
Kategoria Nauki przyrodnicze
Język angielski
ISBN 978-83-88572-99-9

Zachęceni sukcesem i efektami I Konferencji Naukowo-Dydaktycznej, którą zorganizowaliśmy w roku 90-lecia Uniwersytetu i nauk biologicznych w naszej Uczelni oraz 25-lecia Wydziału Biologii, spotykamy się ponownie po dwóch latach by zastanowić się nad współczesnymi wyzwaniami biologii, biotechnologii i ochrony środowiska.
Zasadniczym celem konferencji jest: (i) pobudzenie refleksji nad kierunkami badań, które w sposób szczególnie trafny odpowiadają na współczesne wyzwania nauk biologicznych; (ii) przedyskutowanie najnowszych osiągnięć naukowych i dorobku dydaktycznego Wydziału Biologii; (iii) pogłębienie współpracy osób i jednostek organizacyjnych Wydziału w zakresie badań naukowych i kształcenia.
Niezwykle bogaty program konferencji składa się z kilku zasadniczych części. Pierwszy dzień ma charakter międzynarodowy. W przedpołudniowej sesji plenarnej wystąpią znakomici goście ze Szwajcarii, Włoch, Francji i Belgii. W programie popołudniowej sesji plenarnej znajduje się 7 referatów, przygotowanych przez pracowników Wydziału Biologii.
Wiele obiecujemy sobie po drugim dniu obrad. W przedpołudniowej sesji referatowej, odbywającej się pod hasłem „Zjawiska i procesy biologiczne z perspektywy przedstawicieli różnych dziedzin i dyscyplin naukowych” wypowiedzą się reprezentanci fizyki, nauk o ziemi, archeozoologii, kognitywistyki i etyki. Mamy nadzieję, że wystąpienia te dobrze wprowadzą uczestników konferencji w dyskusję na temat granic biologii w teorii i praktyce. W programie sesji popołudniowej znajduje się 10 referatów prezentujących najnowsze i najciekawsze osiągnięcia naukowo-badawcze dokonane przez pracowników Wydziału.
Prof. dr hab. Bogdan Jackowiak
Dziekan Wydziału Biologii

(ze wstępu do książki)